Rys historyczny

Firma Steelpress powstała w 1967 roku. Początkowo funkcjonowała jako niewielki, rodzinny zakład zajmujący się obróbką metali. Solidne doświadczenie rzemieślnicze, precyzja wykonania i podążanie za potrzebami rynku sprawiły, że firma szybko stała się znanym w branży producentem części do przyczep o ogólnopolskim zasięgu działania.

Od połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy nastąpiło otwarcie Polski na rynki zachodnie, Steelpress rozpoczęła współpracę z zagranicznymi kontrahentami, zdobywając bogate doświadczenie w biznesowych relacjach międzynarodowych. Jednocześnie wzrosła potrzeba większej wydajności produkcyjnej przedsiębiorstwa, dlatego firma przeniosła się do Lubonia, gdzie zakład produkcyjny mógł zająć znacznie większy teren. W 1998 roku Steelpress przekształciła się w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Rozwój i Inwestycje

Stały, dynamiczny rozwój naszej firmy, zapoczątkowany po zmianie ustrojowej w Polsce, kontynuowany jest do dnia dzisiejszego. Dzięki długofalowej strategii ciągłego rozwoju od tamtej pory trwa też proces systematycznej rozbudowy i unowocześniania zakładu produkcyjnego Steelpress.

Obecna struktura organizacyjna przedsiębiorstwa, będąca efektem jego intensywnego rozwoju, łączy w sobie cechy międzynarodowego modelu zarządzania z produkcyjnym charakterem zakładu.

Pion administracyjny stanowią:

  • Zarząd, czuwający nad całokształtem funkcjonowania firmy

  • Dział Kadr i Płac, którego zadaniem jest nie tylko nadzór nad sprawami pracowniczymi, ale także rekrutacja pod kątem strategii rozwojowej Steelpress

  • Dział Zaopatrzenia, dbający o kontakty z najlepszymi dostawcami, zapewniającymi jak najwyższą jakość surowców

  • Dział Sprzedaży i Marketingu, który przyjmuje i przekazuje do realizacji Państwa zamówienia, poszukuje nowych nabywców oraz otacza opieką obecnych klientów

Łączna powierzchnia produkcyjna zakładu wynosi obecnie……….. m² i obejmuje m.in. nowo oddaną w 2015 roku, dwupoziomową, nowoczesną halę produkcyjno-magazynową o łącznej powierzchni 2500 m² i wysokości aż 11 metrów.

Rozwój firmy obejmuje też systematyczną rozbudowę pomieszczeń administracyjno-biurowych i dostosowywanie ich do rosnących potrzeb przedsiębiorstwa. Liczba zatrudnionych pracowników sięga obecnie 130 osób.

Na drodze intensywnego rozwoju trwa ekspansja na nowe rynki. Aktualnie firma eksportuje swoje wyroby do 36 krajów świata, w tym do USA, Rosji, Ukrainy, Izraela, Serbii i Białorusi.

Struktura firmy

Dział Konstrukcji

Prace prowadzi zespół wykwalifikowanych inżynierów, którzy opracowują i konstruują narzędzia i wyroby.

Dział Konstrukcji

To tutaj, przy użyciu specjalistycznych programów inżynierskich, idee zmieniają się w projekty, a na drukarkach 3D powstają prototypy wyrobów, umożliwiające wstępną ocenę zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych.

Narzędziownia

wyposażona w nowoczesny, sterowany numerycznie park maszynowy, obejmujący m.in. frezarki i centra obróbcze CNC

Narzędziownia

Wszyscy pracownicy narzędziowni posiadają zaawansowaną znajomość technologii procesu frezowania i toczenia oraz ugruntowaną wiedzę o szeroko pojętej obróbce metalu skrawaniem.

Tłocznia

Podczas zautomatyzowanych procesów, z użyciem autorskich technologii, powstają części tłoczone głowic zaczepowych, a także elementy okuć do burt i zabudów

Tłocznia

Automatyczny proces powstawania elementów nadzorowany jest przez odpowiednio przeszkolonych specjalistów Steelpress.

Spawalnia

proces spawania jest w firmie Steelpress zrobotyzowany, co zwiększa precyzję wykonania wyrobów i minimalizuje ryzyko błędu

Spawalnia

Robot spawalniczy jest sterowany przez doświadczonego pracownika, posiadającego dużą wiedzę z zakresu szeroko pojętego procesu spawania. Operator robota stale monitoruje jego pracę.

Laboratorium i Dział Kontroli Jakości

Kontrola jakości odbywa się w Steelpress na każdym etapie produkcji wyrobów

Laboratorium i Dział Kontroli Jakości

Firma posiada nowoczesne, wysoce wyspecjalizowane, własne laboratorium, w którym w trybie ciągłym przeprowadzane są prace badawczo-rozwojowe oraz testy kontrolne wyrobów

Dział Logistyki

Funkcjonowanie magazynu

Dział Logistyki

Funkcjonowanie magazynu jako miejsca, gdzie finalnie trafiają gotowe produkty przed dostarczeniem ich do Klientów, także jest udoskonalane w procesie rozwoju firmy.

Prestiżowe partnerstwa

Prestiżowe partnerstwa plasują Steelpress wśrod najlepszych i niezawodnych producentów w swojej branży.

  • NTTA – The National Trailer and Towing Association. Prestiżowe stowarzyszenie, które jest międzynarodową organizacją skupiającą firmy związane z produkcją przyczep i części do nich. Wytycza światowe standardy odpowiedzialnego użytkowania przyczep lekkich. Steelpress jest członkiem NTTA od 2015 roku.
  • TIV – Trailer Industry Verband. Powołana do życia w Niemczech europejska organizacja jest związkiem europejskich firm działających w branży przyczep. Celem organizacji jest tworzenie wspólnoty interesów członków TIV z niemieckimi i europejskimi instytucjami otoczenia biznesu.
  • NCS – firmie Steelpress został nadany unikalny kod podmiotu gospodarki narodowej „NCAGE” w bazie systemu kodyfikacyjnego NCS („NATO Codification System) jako potencjalnemu partnerowi do współpracy z logistyką wojskową państw uczestniczących w systemie NATO (kod nadany w 2010r.)
  • DEKRA i PIMOT – stała, wieloletnia współpraca w zakresie nadzoru i prac badawczo-rozwojowych z niemieckim instytutem motoryzacyjnym DEKRA Automobil Test Center oraz polskim Przemysłowym Instytutem Motoryzacji. Obie instytucje zrzeszają ekspertów i są autorytetami w branży motoryzacyjnej.